Can Yaman’a İtalya şoku

Rol aldığı projeler ile dikkatleri üzerine çeken ünlü oyuncu Can Yaman, 2020’den beri İtalya’da De Cecco adlı makarna markasının reklam yüzüydü.

Can Yaman, İtalyan makarnasının çok popüler markası De Cecco’yu yerken sosyal profillerinde bazı görüntüler paylaşmıştı.

Yaman, De Cecco ürünlerinin kalitesi ve lezzetinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu ürünlerin favorileri arasında yer aldığını belirtmişti.

Bunun üzerine İtalyan markası De Cecco da Can Yaman’ı reklam kampanyasının sözcüsü olarak kullanmış ve Yaman’ın popülaritesini ürünlerini tanıtmak için kullanmıştı.

REKLAM İŞ BİRLİĞİ SONA ERDİ

Ancak De Cecco, Can Yaman’la reklam işbirliğine son verdi.

De Cocco yeni reklam yüzü olarak teniste dünya 2 numarasına kadar yükselen İtalyan tenisçi Jannik Sinner’ı seçti.

Tarihteki en yüksek sıralamaya sahip İtalyan tenisçinin Jannik Sinner’ın Can Yaman’ın rolünü çalması İtalyan medyasında, “Bu, kendisini İtalyan yemeklerine aşığı yapan bir rolden atılan Can Yaman için büyük bir aşağılama!”, “Ünlü tenisçi, Can Yaman’ı kort dışına itti” yorumları yapıldı.

İtalyan makarna markası De Cecco’nun ünlü tenisçi Jannik Sinner’ı reklam yüzü seçmesinde, şirketin dünyaya açılım kararlılığını daha iyi göstereceğine inanmalarının etkili olduğunu belirtiliyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir